8 vychytávek, které by měl mít každý kutil a zahrádkář doma

1. Ruční přesazovací lopatka

Lopatku na přesazování květin potřebuje každý zahradník. Hodí se pro kopání, míchání, kypření, sázení, přesazování i hnojení. Všestranný pomocník také na plevel a jinou paseku. Špičatý a lopatkový tvar je ideální na zarývání do hlíny. Zkrátka top 1 v tom, co by každý zahradník měl mít doma.

2. Ruční nůžky na stříhání

Ruční zahradnické nůžky, oceníte například při odstraňování přerostlých keřů či tenčích větví na stromech. Pro tlustší větve si pořiďte nůžky s pákovým stylem, které dokážou vyvinout vyšší tlak a přeštípnout i tlustší větve.

3. Konvice

Můžete to sice vyřešit zavlažovacím systémem, nebo hadicí, ale na klasickou zahradní konvici nedám dopustit. Občas zkrátka potřebujete zalít něco, kam hadice nedosáhne, přenést vodu nebo jen nechcete vyšší proud za hadice. V takovém případě se konvice vždy hodí.

4. Pořádný zahradní gril

Není nic lepšího než pozvat své přátele a ogrilovat oblíbený kus masa. Můžete si vyrobit vlastní gril nebo můžete sáhnout po těch profesionálních. Osobně mám raději ty na dřevo či dřevěné uhlí a dávám jim přednost před těmi plynovými. Ty mají ale také celou řadu pozitivních vlastností, mezi které patří hlavně jednoduchost ovládání. Gril zapnete, pustíte do něj plyn a už můžete grilovat.

Mrkněte na test plynových grilů a vyberte si nový kousek do vaší zahrady

5. Křovinořez

Máte-li spíše zahradu divočejšího rázu, oceníte křovinořez, se kterým vysekáte i sekačkou těžko dostupná místa a to třeba i u obrubníků. Ty kvalitní vezmou i menší keříky, takže se hodí do míst, kde jste pár sezón třeba nebyli a chcete znovu rekultivovat. Takže křovinořez ano, super věc ale jen pro určité typy zahrad. Na tu mojí se zrovna hodí.

6. Robotická sekačka

Teď něco pro milovníky gadgetu, to jsou takové ty chytré vychytávky, které by vám měli usnadnit nebo ještě lépe by vám měli „vzít“ práci na zahradě. Mezi jednu z vychytávek poslední doby patří robotické sekačky.

Ano jako máte robotické vysavače, které sami vysají podlahu bez vaší přítomnosti, můžete si na rovnější povrchy pořídit robotické sekačky. Ty sami posekají, nabijí se a to vše třeba když nejste doma.

Přijdete z práce a máte vše hotovo. Jen se připravte na to, že trávu budete muset shrabat. Robotické ji dokážou pouze posekat.

Na větší zahrady pak volte zahradní traktory, robotická sekačka, by to patrně neutáhla.

7. Elektrické kolečko

Doba spěje k super vynálezům a jeden z nich je také elektrické kolečko. Sice mi na první pohled připomíná chodítko pro seniory, ale nápad je to super. Konec bolesti zad z nekonečného tahání naplněného kolečka pískem či hlínou. Tady jednoduše přidáte plyn a jedete. Pokud byste kolečku nestíhali, jednoduše zabrzdíte kotoučovými brzdami. Prostě hi-tech vychytávka jak má být. No ještě si zbývá položit otázku, kdo to kolečko naloží, ale to už bychom chtěli patrně moc.

8.  Tlaková myčka

Nástroj, na který nedám dopustit. Chcete smýt ze dvorku nahromaděné bahno nebo třeba sůl ze zimy, kterou jste tam zanesli svým automobilem? Udělejte to tlakovou myčkou, protože nic jednoduššího není.

Tlakovou myčku navíc oceníte i u mytí auta nebo třeba fasády a dlažby vašeho domu. No snad jen doma ji nepoužívejte 😉

Nevíte jakou tlakovou myčku pořídit? Mrkněte na inspiraci těch nejprodávanějších.

Autor: Lukáš P.

zahrada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *