Dům na dálkové ovládání: Bydlet v inteligentní domácnosti se vyplatí

Každý chce bydlet v domě, kde moderní technika usnadňuje život. Prostor vašeho domu můžete snadno řídit pomocí inteligentních technologií. Automatizace domácnosti vám kromě toho pomůže ovládat dům, byt, chatu nebo firmu také na dálku!

Stačí zapnout alarm a spustí se úsporný režim

Když v inteligentním prostoru zapnete při odjezdu alarm, všude se automaticky zhasne. Pokud máte otevřené okno nebo balkónové dveře, systém vás na to upozorní. Proto nikdy nehrozí, že vám do domu naprší. Automaticky se zatáhnou také žaluzie, markýzy a kryt bazénu. Na dálku můžete kontrolovat také spotřebu energií.

V domě funguje spousta věcí automaticky

Automatizace pomáhá nejen v případě, že jste na cestách, ale usnadňuje také každodenní život v domě. Pokud například rozsvítíte v koupelně světlo, automaticky se zatáhnou žaluzie, aby dovnitř nikdo neviděl. Po 5 minutách od vašeho použití WC nebo po jiné určené době se zase sepne větrák.

Můžete nastavit také automatické zapnutí světel po příchodu domů. Ani v noci už nikdy nemusíte hledat vypínač. Jakmile noční senzory osvětlení zaregistrují pohyb, automaticky se rozsvítí a to v tlumeném režimu. Vaše oči nemají takový světelný šok a vy se můžete poklidně vrátit zpět do postele, aniž byste se příliš probrali a nemohli usnout.

Neovládáte jen dům, ale také zahradu

Inteligentní bydlení neznamená jen automatické ovládání interiéru, ale také venkovních prostor kolem vašeho domu či chaty. Velmi praktické je například automatické zavlažování zahrady, díky němuž nebude váš trávník nikdy suchý. Rodiče zase ocení hlídání pohybu dětí mimo bezpečnou zónu, kdy nehrozí například jejich spadnutí do bazénu.

Domov či chata na kliknutí? Stačí mobilní aplikace!

Díky mobilním aplikacím dnes můžete mít neustálý přehled o tom, co se u vás doma děje. Všechny funkce vašeho domu či jiného prostoru, kde máte nainstalována chytrá zařízení, můžete ovládat odkudkoliv kdykoliv. Od zavlažování, přes filtraci bazénu, osvětlení až po spotřebu elektřiny.

Kromě mobilní aplikace existují také další možnosti ovládání domu, například klíčenka, klávesnice, webová aplikace nebo SMS či prozvonění, které volí především uživatelé starších mobilních telefonů bez operačního systému.

Mobilní telefony chrání seniory

Mobilní telefony jsou již nezbytným pomocníkem každého z nás. Kupujeme si chytré mobilní telefony, se kterými můžeme ovládat náš dům, starší lidé však obvykle potřebují především jednoduchý a intuitivní telefon, kterým si mohou přivolat pomoc v případě potřeby.

Speciální telefony pro seniory mohou být opatřeny také náramkem pro přivolání první pomoci, jenž mají starší lidé stále na ruce. V případě nutnosti si pak snadno přivolají pomoc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *