Elektroničtí ochránci nejmenších dětí a seniorů

V naší společnosti existují skupiny lidí, které potřebují ochranu a pomoc ostatních. Jedná se především o naše nejmenší děti, ale také o seniory. V době moderních technologií máme naštěstí k dispozici různé „elektronické ochránce, alarmy, detektory či monitory“, kteří nám mohou pomoci s ochranou našich nejbližších.

Monitor dechu hlídá dýchání kojence

Novorozenci a kojenci jsou ohroženi náhlým syndromem úmrtí kojence, který může postihnout i zdravé donošené miminko. Ať děláme cokoliv a dítě hlídáme téměř neustále, nejrychlejší pomoc při případných potížích zajistí monitor dechu pro kojence.

nanny monitor dechu kojenců
Nanny monitor dechu kojenců

Můžeme si vybrat z různých značek, jedním z nejoblíbenějších je například monitor dechu Nanny, který je certifikovaným zdravotnickým prostředkem, mezi další patří také monitor dechu Tomy nebo Babysense. Syndrom náhlého úmrtí kojence ohrožuje prakticky každé dítě, nejrizikovější skupinou jsou předčasně narozené děti. U těch je monitor dechu pro miminka naprostou nutností.

Hlasitý alarm vzbudí dítě i rodiče

Zástava dechu u dětí nastává z různých důvodů. Miminko se může zalknout například kvůli zvratkům, nemoci nebo se zkrátka zapomene nadechnout. Při zástavě dechu spustí monitor okamžitý alarm, který často sám o sobě dítě vzbudí a připomene mu, že má začít dýchat. Pokud ne, rodiče mohou poskytnout rychlou první pomoc. Jak dlouho používat monitor dechu? Nejčastěji je doporučováno monitorovat dech dítěte do jednoho roku, kdy začíná lézt po postýlce a může častěji docházet k falešným poplachům.

Rychlá pomoc starým lidem

telefon pro seniory s velkými tlačítky
telefon pro seniory s velkými tlačítky

Mezi ohrožené skupiny lidí, které potřebují pomoc ostatních, patří nepochybně také senioři. Starší lidi může postihnout náhlá nevolnost, při které hrozí nebezpečí pádu. Senioři se často nejsou schopni sami zvednout, dojít k telefonu a přivolat si pomoc.

Řešením může být telefon s náramkem, opatřeným tísňovým tlačítkem. Ten má člověk stále na ruce a jednoduchým stisknutím může vyslat nouzový signál na předvolená telefonní čísla. Signál je možné nasměrovat například na mobilní telefony dětí, sousedů, lékařů či sociálních pracovníků, jimž odejde SMS nebo volání s prosbou o pomoc. Některé přístroje lze rozšířit také o praktický detektor kouře, detektor plynu nebo nástěnné tísňové tlačítko, které můžete umístit například do koupelny nebo k posteli.

Jednoduché technologie pro seniory

nouzový náramek napojený na telefon pro seniory
Nouzový náramek napojený na telefon pro seniory

Díky telefonu mohou vaši rodiče či prarodiče volat i mimo krizové situace. Maximobil funguje jako mobil, vypadá však jako běžná pevná linka, jejíž ovládání je pro starší lidi snazší. Stačí zvednout sluchátko, vytočit číslo a mohou volat. Telefon má velká tlačítka a displej, proto je vhodný také pro jedince se zhoršeným zrakem.

Mladší senioři, kteří nemají s novými technologiemi problém, obvykle preferují běžné mobilní telefony. Ty mohou nosit všude s sebou. Někteří důchodci využívají dokonce počítač s internetem. S jeho užíváním jim mohou pomoci některé kurzy, jako je například počítačový balíček pro seniory. Senioři mohou využívat internet ke čtení nejnovějších zpráv, ale také k placení účtů z pohodlí domova.

V době moderních technologií máme „elektronické alarmy, detektory dechu či monitory“, které zajistí pomoc kojencům, dětem, nemocným či seniorům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *