Zkušenosti s vysavačem Sencor Alto SVC 730 GR

Přinášíme recenzi a zkušenosti s používáním bezsáškového vysavače Sencor Alto SVC 730 GR.  Hodnocení vychází z porovnání s dlouholetým používáním vysače značky LG. S vysavačem Sencor jsme hrubě nespokojeni.

Sencor se prodává ve dvou barevných variantách zelené a červené. Jeho hlavní a jedinou výhodou je velmi vysoký tah (výkon)  vysávání. Na obale výrobce uvádí výkon 800Watů. I na plovoucích laminátových podlahách a dřevěných parketách velmi dobře táhne. Na koberečních je nutné výkon snižovat otevřením otvoru na trubce. Jinak koberečky se srhnují.

Dále jsou již samé nevýhody. Teleskopická trubka je krátká a je nutné být při výsávání v mírném předklonu (osoba 185+ cm). Stejně tak je krátká i hadice, proto vysavač pořád překáží pod nohama. Délka trubky je 87cm.

délka trubky vysavače

ostrý konec trubkyDíky kratší hadici, trubkám i přívodnímu kabelu je nutné vysavač často přepínat ze zásuvky do zásubky. Pokud jste byt dříve z vysavačem LG vysáli na 3 zásuvky, u Sencoru je to na 5.

Přívodní kabel se velmi z tuha vytahuje. Například pro starší osoby nebo děti je vůbec problém ji použít. Jeho délka by mohla být o 1 metr delší.

Trubka na konci je ostrá. Pokud vysáváte bez konzového nástavce, poškábete si podlahu, stěny!

Horní šedivé madlo je chybně navrženo a svádí k uchopení a přenesení. Jenže ucho je na vyndání nádoby na odpad a ne na přenesení. Transportní madlo je skládací , je nutné je z vysavače vyklopit. Stává se, že vysavač popadnete za šedivé madlo a tím se rozpadne.

Samotná nádoba na prach a smetí je velmi členitá. Její čištění je složité, protože je nutné ji vypláchnout. Tm si zašpiníte další nádobu (vanu) a následné schnutí trvá dlouho. Po prvním použití se pěkný zelený plast zanese a vypadá špinavě. Nádoba  se otevírá tlačítkem, po jeho zmáčknutí se vyklopí jakási padací dvířka a obsah se většinou vysype. Pokud ne, je potřeba vyndat další vnitřní komponenty a obsah vyklepat.

Vysavač není vhodný pro větší byt, starší osoby, tam kde riziko poškrábání podlahy.

Aktuální cena Sencor SVC 730GR v českých e-shopech: Kč – Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Další hodnocení a recenze najdete zde:
https://www.arecenze.cz/recenze-vysavacu/sencor-svc-730/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *