Zkušenost s Vertikální markýzou od VidaXL

Přinášíme zkušenost s vertikální markýzou určenou jako zástěnu pro balkóny či pergoly od značky VidaXl. Obvyklá cena markýzy ve velikosti 180×300 cm se pohybuje kolem 3000Kč, značka VidaXl je nabízí kolem 1600Kč. Markýzu si lze představit jako plátěnou vodorovnou roletu pro venkovní použití.

Celková délka markýzy s vytažení na maximum a včetně šířky kazety je větší než udávaná, cca 330cm. Ale nedoporučujeme využívat maximální délku, ať vítr nevytrhne uchycení plátna. Plechová kazeta je uchycena pomocí čtyř malinkých vrutů do příčného nosníku. Vruty jsou našroubovány v tenkém plechu kazety, kde vidíme nejslabší místo a obáváme se vytržení.

Stěna markýzy se vytahuje pomocí drátěného madla, které má tendenci se roztahovat a vypadnout. Madlo je umístěno mírně nad polovinou stěny. Oproti kvalitnějším modelům je vytažená stěna uchycena pouze v jednom místě a při větru se stěna naklání a potácí. Sloupek je napevno ukotven v zemi, lze jej dle potřeby vyndat. Z boku sloupku je umístěn ne příliš vzhledný šroubek za které se upevní madlo.

Níže vkládáme obrázek na kvalitnějšího modelu z Kauflandu (v akci 1699Kč, 160x300cm – Leták Kaufland v PDF 8MB), který má vytaženou tyč  do poloviny uchycenou protilehlém sloupku. Sloupek je snadno nasaditelný a odstranitelný dle potřeby.

Námi porovnávaný model, nemá český návod, proto při instalaci si dejte pozor, aby bílí štítek byl otočen dolů. Materiál plátěné stěny se relativně snadno zašpiní, rychle schne.

Závěrem lze říci, že tu kvalita odpovídá ceně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *