Vytápíme ekologicky – krbem

Jak by měl vypadat správný krb, na to neexistuje jednoznačná odpověď. Někdo vás bude přesvědčovat, že tím nejlepším je teplovzdušná krbová vložka s jednoduchou obestavbou, další si stojí za tím, že není nic lepšího než teplovodní vložka s výměníkem a rustikální rohovou obestavbou. Obojí může vypadat skvěle, záleží pouze na vašem vkusu a stylu konkrétního interiéru.

Obecně lze říci, že každý moderní krb se skládá z krbové vložky a krbové obestavby. Krbová vložka je uzavřená prosklená komora určená ke spalování paliva, je vyrobena tak, aby se z ní nedostal ven žádný kouř, saze ani prach. Zároveň jsou vybaveny moderními technologiemi, přívodem externího vzduchu a terciálním spalováním, aby bylo spalování ještě dokonalejší, produkovalo se méně emisí a vložka dosahovala menší spotřeby paliva. Díky tomu můžeme považovat topení v krbu za velmi ekologické.

Krbové vložky se dělí podle typu teplonosného média na teplovodní a teplovzdušné, dále je třeba vybrat si způsob prosklení. Krbové vložky se vyrábí s prosklenou přední stěnou, přední a boční stěnou, přední a oběma bočními nebo průhledové, tedy přední a zadní stranou prosklenou. Záleží tedy na vás, kterou variantu si vyberete.

Krbové obestavby

Krbové obestavby mají jako hlavní funkci design krbu, fungují však také jako akumulátory tepla, ze kterých se potom teplo uvolňuje postupně i v době, kdy už oheň vyhasl. Krbové vložky i obestavby se prodávají v celé řadě provedení, můžete si tak jednoduše vybrat přesně to, co chcete. V návaznosti na výběr krbové vložky se potom můžete rozhodnout pro příslušnou krbovou obestavbu. Ta může být velmi jednoduchá pouze v podobě rámečku nebo jsou velmi moderní 3D krby, prostorově zpracované obestavby, které tvoří dominantu místnosti. Navštivte Krby-stavba.cz – specialistu na krby a krbová kamna a vyberte si nebo si nechte v případě zájmu s výběrem poradit.

autor: Pavel Dohnal

2 thoughts on “Vytápíme ekologicky – krbem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *