Kachlová a krbová kamna na dřevo

kamnaPokud máte rádi sálají teplo a mihotavý plamen ohně, jistě rádi sáhnete po vytápění domu či bytu pomocí kamen a krbových kamen. Kamna na dřevo a krbová kamna na dřevěné pelety Vám přinesou teplo domova a zároveň ušetříte za topení. Cena plynu a elektrická energie neustále roste, ale tpení dřevem se stále vyplatí. Nechcete platit příliš za energie, možná přemýšlíte o krbové vložce. Krbové vložky jsou v podstatě kamna na dřevo, která jsou navržena tak,a by se vešla do běžného otevřeného krbu. Stejně jako kamna na dřev o, nové vložky jsou certifikovány příslušnými úřady, zajišťují čisté a ekologické hoření a zejména jsou šetrné k životnímu prostředí.

Kamna

kamnaV minulosti, většina instalatérů usazovala krbové vložky do krbu bez jakéhokoli napojení na komín. Tato metoda v některých případech způsobovala nahromadění sazí, které výrazně zvýšily riziko požáru. Dnes se krbové vložky do krbu usazují s propojením na komín tak, aby kouř a všechny splodiny unikaly komínem pryč z obytné části domu.

Zmenšení profilu komína většině krbových vložek pomůže, protože užší komín umožní lepší tah a zároveň snží riziko požáru. Krb y a krbové vložky od předních evropských výrobců, které nabízí společnost Bravura, jsou už jen díky své konstrukci velmi bezpečné. Pokud tedy rádi sledujete plameny ve vašem otevřeném ohništi, ale máte strach z požárů, pak si pořiďte krbovou vložku s velkými skleněnými dvířky. Zefektivníte tak hoření dřeva, snížíte náklady za vytápění a zbavíte se kouře a nebezpečných látek- Pokud si nemůžete vybrat, pořiďte si rovnou litinová kamna!

Kamna na dřevo

Abyste ze svých krbových kamen na dřevo dostali nejvšší výkon a co největší výkon. Kamna se týče výkonu a efektivity hoření, je velmi důležitý typ dřeva, který si při spalování vyberete. Správné dřevo zajistí maximální teplo, delší časy hoření a také zabrání poruchám systému kontroly spalování, je-li Váš krb nebo krbová ka mnatakovým systémem vybaven.

využito: http://www.profistavba.cz/Kamna/Krbova-kamna/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *