Nákup zahradního traktoru


Myslíte si, že zahradní traktor je jen pro lenochy, kteří nechtějí chodit po zahradě se sekačkou a že vy mezi ně rozhodně nepatříte? Zahradní traktor se může hodit všem, kteří potřebují pravidelně sekat velké travnaté plochy a nechtějí při tom ztrácet drahocenný čas.

Zahradní traktory mají mnoho výhod:

 1. Posekáte s nimi velkou plochu
 2. Můžete si nastavit výšku sečení
 3. Disponují širokým záběrem sečení
 4. Lze k nim dokoupit různé příslušenství

Se zahradním traktorem vždy posekáte travnatou plochu mnohem rychleji než s klasickou sekačkou a to díky širšímu záběru sečení. Navíc si při sečení pohodlně sedíte a můžete průběh sekání dobře kontrolovat. Zahradní traktůrky jsou velice jednoduše ovladatelné a práci s nimi zvládne opravdu každý. Můžete si dokonce vybrat, zda chcete posekanou trávu vyhodit nebo ji použít pro pozdější mulčování. V tom druhém případě vám motor zahradního traktoru trávu rozsekaná na jemnou drť. Další výhodou zahradního traktoru je objemnější sběrací koš na trávu. Nemusíte tedy tak často vysypávat již naplněný koš.

Obvyklé vybavení  zahradních traktorů:

 • LCD displej – nejnovější modely traktorů jsou vybavené displejem, díky kterému je ovládání stroje ještě jednodušší
 • Hydrostatická převodovka – díky ní nemusíte manuálně řadit
 • Signalizace plného koše – jednoduše vás upozorní, že je potřeba vysypat plný koš

Jak si vybrat ten správný zahradní traktor?

Vždy se nejdříve zamyslete nad tím, do jakého terénu chcete traktůrek pořídit, jak velká vaše travnatá plocha je a jak často trávu sekáte. Záleží také na tom, zda je povrch vašeho pozemku rovný nebo hrbolatý a podle toho si vyberte adekvátní typ stroje. Pokud nesekáte trávu příliš často a stává se vám, že musíte sekat již přerostlou trávu, informujte se při výběru i na možnost sekání vysoké trávy. Některé traktory jsou dělané spíše na nižší porost, ale jsou i takové modely, které s vysokou trávou nemají problém.

t-20-1054-hde-v2-zahradni-traktor-al-koZahradní traktory se liší i objemem košů a tedy i tím, jak často budete muset posekanou trávu vysypávat. Vždy se při výběru ptejte i na ovládání traktoru. Manuál by měl být jednoduchý a snadný. Pokud se vám zdá ovládání příliš složité, vyberte si takový stroj, který vám zkrátka „sedne“. Ptejte se i na záruku traktoru a možný pozáruční servis u prodejce. Cena je pro mnoho z nás rozhodujícím faktorem při nákupu. U zahradních traktorů by cena neměla hrát hlavní roli, ale faktem je i to, že vyšší cena neznamená vždy vyšší kvalitu. Zamyslete se spíš nad tím, zda se vám za danou cenu dostanete odpovídající kvality.

autor: Š. Zajíčková


3 thoughts on “Nákup zahradního traktoru

 1. Dobrý den, má dotaz, TRA prodáváte také zahradní raktory, které pracují na kopci. Máme cca hektarovToR? u zahradu klm domu, která je částečně svažitá. Potřebovali bychom zahradní trakto, ktarý poseká nEJEN trávu vyšší, ale umí jezdit i na svahu,

  Děkuji.

  Jitka Kněžková

 2. Kromě ceny je třeba brát v úvahu zejména velikost plochy na sečení a typ travního porostu, se kterým úzce souvisí požadovaný výkon traktoru. Doporučuji porovnat několik traktorů z hlediska ceny / výkonu / velikosti koše a výrobce. Na internetu je dnes mnoho portálů, kde se dají jednotlivé traktory porovnat a na základě toho vybrat nejvýhodnější nabídku – viz. např. Heureka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *