Robotické sekačky – výběr, rozdíly

V posledních letech výrazně vzrostla obliba robotických sekaček. Robotické sekačky pracují sami bez lidského zásahu, jsou vybaveny kvalitními výkonnými motory, spolehlivými bateriemi a masivními noži. Výhodou je intuitivní ovládání s možností dálkového ovládání pomocí chytrého telefonu či tabletu. Automatickou sekačku je také možné naprogramovat tak, aby vám zahradu posekala v předem určenou dobu. Senzor deště zase zajistí, aby sekačka nesekala v dešti.

Jak vybrat  robotickou sekačku

alko robotická sekačkaJak si ze současného trhu sekaček vybrat tu správnou a podle čeho se při výběru orientovat? Nejzásadnějším parametrem při výběru samochodné sekačky je plocha trávníku, svahová náročnost pozemku a celková členitost zahrady.

Mezi základní modely automatických sekaček patří ty, které dokážou obsloužit plochu do 600m2. Tyto robotické sekačky jsou vhodné pro pozemky, které nejsou příliš členité a neskýtají mnoho překážek a výrazné sklony. Cena základních sekaček na trávu na baterie se pohybuje kolem 30 000 Kč. Skvělými zástupci této kategorie jsou modely od rakouské firmy Al-Ko a izraelské Robomow.

Tzv. střední třída robotických sekaček je ideální pro zahrady a plochy od 500 do 1200m2. Robotické sekačky střední kategorie mají zabudovaný silnější motor, větší nože a také silnější záběr sečení. Tato automatická sekačka už se hodí i pro členitější terény a mírnější sklony cca do 10°. Cena těchto robotických sekaček se pohybuje kolem 40 000 Kč. Vybrat si můžete např. model robolinho od rakouské firmy Al-Ko nebo modely RS od izraelské společnosti Robomow.

Jestliže vlastníte rozsáhlý pozemek, který je navíc výrazně členitý, jsou pro vás ideální robotické sekačky pro plochy nad 1000m2. Nejlepšími zástupci jsou robolinho 3000, Robolinho 4000 od Al-Ko a RS 630 od Robomow.

Rozdíly v robotických sekačkách

Rozdíly které si může každých hned všimnout jsou v technické vybavenosti. Lze si všímat následnicích funkcí a možností, které sekačky nabízí.

 • Možnost dálkového ovládání pomocí mobilního telefonu. Aplikace pro Apple
 • senzor deště
 • elektronická ochrana proti krádeži (zvukový alarm)
 • elektronická ochrana při krádeži (stroj zašle SMSku o své poloze)
 • elektronická ochrana po krádeži, stroj funguje až po zadání číselné kombinace
 • princip sečení trávníku, náhodné – navigované GPS
 • ochrana kabelů, proti mechanickému poškození, UV záření
 • dokovací stanice, stojan na sekačku
 • bezpečností prvky (senzory nárazu, zvednutí, převrhnutí, zaseknutí)

Robotické sekačky na trhu

Dnes jsou nejznámější  tři značky automatických sekaček.

 • Husqwarna
 • Al-ko
 • Robomow

Služby prodejců pro robotické sekačky

Při výběru robotické sekačky kontaktujte přímo prodejce a zjistěte si co o sekačce ví a jak Vám s výběrem ochotně poradí.Dokáže prodejce sekačku zprovoznit přímo na Vaší zahradě? Nabízejí některou ze známých značek od firem AL-KO , Robomow, Husqwarna? Zkušení technici vám robotickou sekačku nainstalují a zprovozní.

Dálkové ovládání sekačky

Textové úpravy: Š. Zajíčková

3 thoughts on “Robotické sekačky – výběr, rozdíly

 1. Jsou tyto roboti spolehlivý? Já si nějak nedokáži představit, že když je někde šutr, či členitý terén tak si to poradí, tak dobře jako klasická zahradní technika. A neznám moc lidí co mají ultra rovné trávníky, aby se jim tam proháněl robot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *