Kterými sekačkami nesekat v kopci, ve svahu

Rada odborníka na motory:

Jak pracuje motor sekačky

Sekat trávu z kopce obyčejnou sekačkou nedoporučuji, neboť nakloníte motor sekačky tak, že se olej přelije do přední části motoru sekačka. Přelitý olej bude to mít vliv na jeho spalování během sekání trávy. Při sekání z kopce klasickou sekačkou Vám také snadněji uklouznou nohy, zejména na vlhké trávě. Sekání bubnovou sekačkou je mnohem bezpečnější, kola kvalitní sekačky mají hrubý vzorek pneumatik. Kvalitní bubnové sekačky mají traktorový vzorek pneumatik.

Sekání z kopce sekačkou

Z kopce sekačka nebrzdí při zapnutém pojezdu, je tam volnoběžka. Po vrstevnici samozřejmě také můžete sekat, já bych sekal šikmo do kopce v těch největších sklonech. Sekačku s motorem Honda bych doporučil, neboť s Hondou mám jen ty nejlepší zkušenosti, ale není to podmínka. V každém případě ale u Hondy je uveden vyšší náklon motoru na svahu.

Bubnové sekačky

Ale třeba bbnovou sekačku máme s motorem Briks and Streton a i tu předchozí jsme měli s motorem BS a nebyl žádný problém. Ovšem Hondu na bubnové sekačce bych nevyměnil.Bubnové sekačky s Hondou je x modelů od x výrobců a prostě cenu a výbavu si musíte zvolit sami. Pozor na levné noname značky s údajným motorem Honda. Je to jen napodobenina, která má značně nižší životnost a nesrovnatelnou poruchovost.

kompletně využito textu: http://www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/sekacka-pro-louku-ve-svahu-226349/?stranka_oblast=

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *