Příběh: Jak jsme hledali díru v bazénu

Příběh: Téměř celý srpen jsme v klasickém nadzemním bazénu hledali díru či díry kudy nám unikala voda. V tomto příběhu popíši jak to bylo…..

Ze začátku léta jsme místo nafukovacího bazénu postavili zcela nový kruhový bazén z plechovou stěnou a folií uvnitř (průměr 360cm). Po měsíci a několika dnech nekoupání jsme zjistili, že ubylo cca 2 cm.

Dříve byl problém se skimmerem a vratnou triskou. Oboje jsme dotáhli těsnění, ale bez účinku. Voda klesala dále. I tak jsme odhadovali, že problém bude ve skimeru nebo trisce. Proto vodu nechali klesat, respektive ji nechat odtéct. Voda klesla pod skimmer. A pak se klesání zásadně zpomalilo. Po rozebrání skimeru nebyla nelazen žádný problém. Vodu dopustili opět na běžnou úroveň.

zeleny-bazen
Tak dopadla voda když jsme hledali díru několik týdnů..

Voda opět začala klesala. Téměř měsíc jsme se nekoupali a čekali jsme až kam klesne. Čím nižší hladina tím voda klesla pomaleji. Již byl problém bazén čistit, protože voda byla po úrovní skimmeru a nedostávala se do čerpadla. Museli jsme hadici vysavače napojit na čerpadlo a vodu do hadice nahnat. Mezitím voda v bazénu zezelenala.

Jak jsme hledali díru ve folii bazénu

Voda se po celou dobu nikde neobjevila, pravděpodobně se rovnou ztrácela pod bazén.

Ve stěnách jsme díru nenašli. Výstupky které jsme našli tak zalepili opravným setem (samolepící folie). Voda klesala dále.

Po několika dnech jsme na již zeleném dně našli několik výstupků, pravděpodobně kořínků.  Kořínek musel prorůst pískem na kterém bazén stojí a podložkou pod bazén (taková buničitá netkaná textilie). Místo jsme zbavili již množícího se slizu, řas a nečistot a zalepili opravnou samolepící folií která drží i pod vodou. Opět po několika dnech a čistění bazénu voda stále klesala. Opravná folie se odlepila. Nalepili jsme větší a na více pravděpodobných míst úniku. Voda přestala klesat! Voda již byla dávno zelená

Protože bude plachta děravá na více místech a kořínky budou díry dále zvětšovat, koupili jsme plachtu novou. Při té příležitosti jsem se ptal Jak najít díru v plachtě bazénu u odborného prodejce (Marimex), ale nedostal žádnou dobrou radu 🙁

Naše rada: hledejte únik vody kolem trisek, otvorů. Voda může zatékat mezi plachtu a stěnu. Dále hledejte prorůstající kořínky, boule a jiné deformace na plachtě.  Opravné záplaty mějte větší minimálně o 3cm z každé strany díry. Nevysávejte bazén v místě opravné záplaty, jinak ji strhnete. Nečekejte dlouho jinak budete mít vodu zelenou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *